Get single-source audio designed specifically for gaming with a simple, plug-and-play setup.
Specification | |
| Type | |
| Sample rate | 96kHz |
| Bit rate | 24-bit |
| Capsules | |
| Polar patterns | Cardioid |
| Frequency response | 20Hz - 20kHz |
| Sensitivity | |
| Max SPL | 120dB |
| USB Connection | USB-C |
| XLR Connection | - |
| 3.5 Connection | - |
| Cable Length | |
| Power Requirements | |
| High-Pass Filter | |
| Software | |
Headphone amplifier | |
| Impedance | 16ohms |
| Power output (RMS) | |
| Frequency response | 15Hz - 22kHz |
| Signal-to-noise ratio | 100dB |
| Connector | |
Dimensions & Weight | |
| Dimension (LxWxH) | 115 x 131.3 x 252.8mm |
| Weight (grams) | 883g (inc stand), 314g (without stand) |
| Colourway | |