Specification | |
| Type | |
| Sample rate | 96 kHz |
| Bit rate | 24 bit |
| Capsules | 16mm condenser capsule |
| Polar patterns | Supercardioid |
| Frequency response | 20 Hz - 20 kHz |
| Sensitivity | -34 dB (1 V / Pa at 1 kHz) |
| Max SPL | 110 dB |
| USB Connection | Type A to Type C USB Cable |
| XLR Connection | No |
| 3.5 Connection | No |
| Cable Length | |
| Power Requirements | 5 V / 500 mA |
| High-Pass Filter | |
| Software | |
Headphone amplifier | |
| Impedance | |
| Power output (RMS) | |
| Frequency response | |
| Signal-to-noise ratio | |
| Connector | |
Dimensions & Weight | |
| Dimension (LxWxH) | |
| Weight (grams) | |
| Colourway | Black, White, Quartz |