The STREAK65 LP is the fastest gaming keyboard with all the essential keys, while giving you ample room to swing your mouse. Now with ultra-durable doubleshot PBT keycaps, sound dampening foam, and a coiled cable.
Specification | |
| No. of Keys | 68 |
| No. of Macro Keys | 0 |
| Media Keys | No |
| Palm Rest | No |
| Profiles | |
| Processor | NXP |
| Memory Size | 8 MB |
| Colourway | |
| Connection | Wired |
| Cord Length | USB-C, Detachable |
| Wireless | No |
| Battery Type | No |
| Battery Life | N/A |
| USB Report rate | |
| Wireless Report rate | |
| Key Switches | FNATIC SPEED (low-profile), Ultra fast, Linear, soldered |
| Key Caps | PBT Double-Shot |
| Switch lube | |
| USB Passthrough | No |
| Audio Passthrough | No |
Features | |
| Anti-ghosting | |
| Software | OP software |
| Compatible OS | |
Lighting | |
| Colour Options | RGB 16.8 m Colours |
| Lighting Effect | |
Dimensions & Weight | |
| Size | |
| Weight (grams) | 420g |
| Dimension (LxWxH) | 316 x 109 x 20 - 28 mm |